Kurpie Dworskie – Potańcówka kukurydziana!

23.08.2020 r.
Graliśmy już w stodołach, kamienicach, parkach i na balkonach. Niedziela pokazała nam, że ludzka wyobraźnia nie ma granic. Scena zainicjowana w otwartym garażu, pola kukurydzy, oświadczenia o zachowaniu zasad higieny i warzywa ekologiczne w prezencie. Taki scenariusz czekał na nas w Kurpiach Dworskich niedaleko Ostrołęki.

Zabawę zorganizowała tamtejsza lokalna grupa działania na czele z Izabelą Gawek. Animacje poprowadził Kazimierz Trzaska, sceną podzieliliśmy się z kapelą Sobotnie Granie oraz kapelą „Przekrój” Andrzeja Orłowskiego. Dziękujemy za zaproszenie, najserdeczniej ściskamy naszych przyjaciół z Białostockiej Inicjatywy Tanecznej i cieszymy się, że mogliśmy towarzyszyć instrumentalnie Apolonii Nowak podczas jej spontanicznego występu. Zdjęcia wykonała nam Agata Kotlarczuk.

Teraz przed nami nagrania związane z Projektem „Mały Kolberg”, w sobotę zaś zagramy w malowniczej miejscowości Ponikła, a niedzielę spędzimy na I Festiwalu Tkactwa „Ofensywa splotów” w Białymstoku. To impreza plenerowa, zapraszamy!

Podziel się ze znajomymi